Zavádíme Mobilní rozhlas

12.06.2020 23:28

Protože úřední desku v podstatě nikdo nečte, musí naše obec hledat další způsoby, jak komunikovat se svými obyvateli. Zvláště pokud nastane složitá doba, jako byla nedávno a je potřeba informovat rychle a efektivně. Kromě vylepení plakátu do zastávky a na místní obchod slouží k informování veřejnosti hlavně webová stránka obce a poslední dva roky také velmi intenzivně využívaný FaceBook.

Bohužel se setkáváme s tím, že ani takto široké portfolio komunikačních kanálů stále nezasahuje úplně všechny obyvatele. Starý akustický obecní rozhlas je v podstatě neopravitelný a instalace nového by byla pro obec velkou finanční zátěží. Navíc efektivita takového „hulákání do ulic“ je v době zateplených domů se zvukotěsnými okny více než diskutabilní.

Proto jsme se rozhodli pro špičkový moderní systém Mobilní rozhlas, který se osvědčil jak ve velkých městech, tak na malých obcích. V podstatě se jedná o krátké textové zprávy SMS zasílané přímo na mobilní telefony obyvatel. Toto rozesílání je možné dále selektovat například dle zájmů, věku nebo přesného místa bydliště. Výhoda SMS zpráv je, že nemusíte být zrovna přítomni v obci. Přijde vám i když sedíte u lékaře v Říčanech nebo zrovna couráte po nákupním centru v Praze. A jak ukázaly výsledky malého průzkumu, většina seniorů na svém mobilu SMSku přečíst umí.

Prosíme tedy tímto všechny obyvatele, kteří jsou majiteli mobilního telefonu, aby se zaregistrovali buď na internetové stránce: obeczvanovice.mobilnirozhlas.cz nebo prostřednictvím přiloženého formuláře (stačí vytisknout, vyplnit a vhodit do schránky na obecním úřadě). Prosíme, vyplňte všechny údaje, tedy včetně bydliště a věku. Pomůžete nám tak lépe cílit jednotlivá sdělení. Vyplnit můžete také e-mail, který bude využíván jako paralelní kanál pro méně důležitá sdělení.

Důležité je provést registraci opravdu všech obyvatel vlastnících mobil, tedy klidně všech členů jedné domácnosti. Může se totiž stát, že zpráva s určitým sdělením přijde jen určitým příjemcům, protože patří do jiné skupiny. Typickým příkladem je selekce podle věku nebo podle pohlaví.

A co bude následovat? Budou vám chodit SMS zprávy s důležitými informacemi, jako například vypínání elektřiny, odstávky vody, svoz odpadu, čištění ulic, pozvánky na kulturní události atd. Ale nebojte se, předpokládané množství je kolem 10 zpráv ročně. A vše je pro vás pochopitelně ZDARMA!

Věříme, že se systém osvědčí a budeme s ním všichni maximálně spokojeni.

Registrace do aplikace Mobilní rozhlas

Obec Zvánovice Růžové nám. 158
Zvánovice
732 358 631 (mobil)